Domů > Mezičas budování > Šumava se probouzí, a tak se v nejbližších dnech bude pokračovat

Šumava se probouzí, a tak se v nejbližších dnech bude pokračovat

16.03.2014 Botanka

prasily_1603-2014PRÁŠILY - V sobotu 8. března 2014  jsme měli s majitelem Miroslavem Zamiškou velkou poradu. Nastínili jsme si objem prací, rozložení prostorů i dílčí úprava dlouhodobého projektu. Ještě ve spánkové vegetaci se budou muset prostory zušlechtit, pak přistoupit k jednotlivým etapám prací. Letos nás čeká značný maraton, který bude chtít hlavně výbornou součinnost místních pod vedením Petra Zamišky s vizemi Miloše Šedy a Miroslava Zamišky. Přes zimu už dosloužila hlavní brána do botanické zahrady, navíc se bude muset vytvořit nový vstup od radnice, zušlechtit prostor kolem hospody a připravit ho pro dětské hřiště, výstavku dřevin, kamenů… Více tady nebudeme prozrazovat, protože to bude pro většinu lidí další velké překvapení.

Práce poběží ve třech souběžných etapách, na pěti místech, a tak organizační a zabezpečovací stránka bude klást stoprocentní plnění harmonogramu. Letos se také začnou osazovat české skalky. Kromě toho se připravuje spoustu nových realizačních skoků, včetně dokončení ptačího domu.

Práce měly začít sice už tento týden, ale počasí nám trochu dělá čáru přes rozpočet, ale už nyní se připravuje plán, jak vše splnit. Bude to náročné, ale my jsme vždy svůj harmonogram vždy splnili.

Categories: Mezičas budování Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.